piątek, 19 kwietnia 2013

Moja nowa powieść

Już za kilka dni na rynku czytelniczym ukaże się moja najnowsza powieść:
" Przemaluj ten obraz!".

To pierwsza część powieści wcześniej już wydanej: ŻYCIE JAK OBSESJE            “Przemaluj ten obraz!” to poruszająca historia młodej, wrażliwej kobiety; jej dramat związany z życiem to beznadziejna walka z przeciwnościami losu, opowieść o odnajdywaniu samej siebie, akceptowaniu własnej natury. Nierzadko bohaterka książki, Anna, udaje się w świat baśni – piękny marzeniami, aby przepłoszyć wdzierające się w umysł pesymistyczne myśli; ładunek emocji, które przecież są nieuniknione w życiu, tak jak niepowodzenia i tragedie.
Słowa tytułowe: “Przemaluj ten obraz!” to nic innego, jak: wejdź w pozytywne myśli! Tylko jak to zrobić, kiedy po drodze  najzwyklejszego życia bohaterka powieści napotyka  chaszcze zbyt gęste i zbyt kolczaste? Ale trzeba “chcieć”!

Od kiedy Anna pamiętała, ojciec niemal zmuszał jej umysł dziecka do stałego wysiłku, do stałych ćwiczeń, do afirmacji, zaangażowany w to całym swoim sercem. Miało jej to wszak wyjść na dobre i doskonale to rozumiała. Wszystko to, co podsuwał jej do czytania, miało natchnąć ją wiarą we własne siły, zachęcić do aktywnego działania.
– Masz być na co dzień odprężona – mówił – a mądrość życia sama zatroszczy się o wszystkie sfery bytu. Pracuj nad tymi myślami, które uczynią cię szczęśliwą. Twoja podświadomość zaakceptuje wszystko to, co jej wtłoczysz, a to klucz, Anulko, do pozytywnych zmian.
 “Wkuwała” swoje przyszłe życie, które byłoby bez czarnych snów, bez niespokojnych, zalęknionych nocy, a byłoby tylko radością.