piątek, 21 listopada 2014

Nagroda Starosty Pilskiego 2014NAGRODA STAROSTY PILSKIEGO 2014

„To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.”Dnia 21 listopada 2014r w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile, Zespół Taneczny SENIORITY pod kierownictwem i choreografii p. Joanny Kulak miał zaszczyt odebrać nagrodę Starosty Pilskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. 


Dzisiejsza nagroda, to wielkie osiągnięcie i radość dla wszystkich dziesięciu tancerek: Gertruda Kulawik, Anna Słowińska, Irena Wróbel, Irena Paliwoda, Teresa Cicharska, Anna Przybysz, Teresa Łuczak, Danuta Pietrzak, Danuta Zdzieszyńska, Elżbieta Oborska.


Były gratulacje i kwiaty. Również od naszych fanów.

Kilka słów o Zespole.
Seniority - to zespół dziesięciu roztańczonych emerytek  młodych duchem  tancerek”, reprezentujących Centrum Aktywizacji Osób Starszych w Pile.

Zespół zadebiutował na XV Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów „ ARS 2012” w Bydgoszczy.  Występ zakończył się wyróżnieniem oraz nagrodą rzeczową ufundowaną przez Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Ponadto Seniority wystąpiły podczas koncertu galowego, wybrane z 72 zespołów,  jako jeden z najlepszych prezentujących swoje umiejętności.
Seniority aktywnie uczestniczą w życiu mieszkańców Piły i okolic.
W 2013 roku tańczyły m.in. podczas 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Zjeździe Kobiet Północnej Wielkopolski oraz dla gości z zaprzyjaźnionego z Piłą miasta - Chatellerault we Francji  – a wszystko odbywało się na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Pile , gdzie każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. 
Swoim występem uświetniły również Dzień Kobiet w Złotowie  w ramach współpracy międzyuczelnianej. (UTW)
Seniority prezentowały swoje taneczne układy również podczas VI Wielkopolskich Spotkań Artystycznych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Międzychodzie razem z zespołem wokalnym Retro w ramach kategorii: interdyscyplinarnej – zakończone  pełnym sukcesem – zajęciem I miejsca.
Jesienią 2013r. koleżanki zajęły I miejsce podczas Wielkopolskich Spotkań Artystycznych Seniorów, które odbyły się w Pile.

Rok 2014 rozpoczęły od występów w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a następnie w kwietniu zaprezentowały się podczas IV Forum Kadry Zarządzającej Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które odbyło się  w Pile.
  
Ostatnie osiągnięcie Zespołu to wyróżnienie i nagroda pieniężna w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „ ARS” 2014, który odbył się w Bydgoszczy we wrześniu tego roku. 
 Puentując : "Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie".
św. Augustyn