piątek, 23 sierpnia 2013

Moja twórczość

No cóż, przymierzam się do napisania następnej ( szóstej) powieści. Już zaczęłam! Bardzo inspirują mnie silne, niezależne kobiety w codziennym życiu i takową będzie moja bohaterka. - Małgorzata. Imię jest, zamysł  i pomysły już magazynuję w mojej głowie, a wydarzenia " pomiędzy"same się ułożą w trakcie pisania. Daję sobie na to rok.

Debiutowałam powieścią psychologiczno - obyczajową : SZANSA NA SZCZĘŚCIE.
Książka opisuje codzienne życie  niemal każdej z nas, sięga w głąb psychiki ludzkiej i o ile sama bohaterka należy, jak  odbierają to czytelniczki, do biernych kobiet, niezbyt silnych, a jedynie z bogatym wnętrzem, to myślę sobie, że takich kobiet jest więcej w życiu, jak tych silnych, a przez co, powieść staje się bardziej prawdziwa. Ale to moje zdanie. Ciekawa jestem opinii na ten temat.

 Moją drugą wydaną w kolejności powieścią, również psychologiczno - obyczajową jest: CO JA TU ROBIĘ?

 Powieść odsłania świat, w którym tak naprawdę - jak w życiu - nic nie jest oczywiste i wszystko może się wydarzyć, od radości po dramat ludzki. Bohaterki powieści, dwie siostry, psychologiczną wnikliwość łączą z trudnym życiem, szukając swojej drogi do szczęścia i w obu przypadkach jest ona skrajnie inna. Myślę, że powieść nie ma w sobie przerostu formy nad treścią? Bo takich książek unikam. Moje postaci książkowe są z krwi i kości a ich życie starałam się oddać bardzo realistycznie.

 I przyszedł moment na książkę złożoną z dwu części : PRZEMALUJ TEN OBRAZ! i ŻYCIE JAK OBSESJE .
 

Obydwie książki to poruszające historie wrażliwej kobiety - Anny. Jej dramat związany z życiem, to walka z przeciwnościami losu, opowieść o odnajdywaniu samej siebie, akceptowaniu własnej natury. Myślę, że ciekawa, wciągająca fabuła, i co lubię w swoich książkach: połączenie rzeczy i zjawisk z dwóch różnych bajek.

Powieść piąta, którą niedawno wydałam ( również w formie e booka): SAMOTNOŚĆ W PUŁAPCE jest emocjonalnym grubasem ( 474 str.) z sensacyjnym wątkiem, z mocno zarysowanymi charakterami bohaterów.
Powieść porusza tematy instynktów, namiętności cnót i wad.Starałam się wyraziście przedstawić głównych bohaterów; policjanta na emeryturze i młodą dziewczynę, która ze wszystkich sił stara się sprostać swojemu ciężkiemu życiu na obczyźnie i w ukryciu. Powieś zabiera nas w podróż przez czas i uczucia.Jest niezła moim skromnym zdaniem.