środa, 30 kwietnia 2014

" ŻYCIE JAK OBSESJE"

O czym książka?
Starałam się aby ta powieść pełna była emocji, wzruszeń i tajemnic, które to stanowią odbicie zagmatwanych ludzkich losów i paradoksów, jakie ono stwarza.
Sądzę, że towarzysząc bohaterom tej książki z każdą otwieraną stronicą będziemy sobie stawiać wraz
z nimi pytania, szukając odpowiedzi. Wraz z nimi będziemy odczuwać również egzystencjalne niepokoje. Każdy po swojemu, każdy na miarę własnych możliwości i potrzeb."Zapadła czarno szara noc; przejmująca i słotna, a w niej popielate myśli Anny otoczone mgłą własnego, ciężkiego oddechu. Inaczej kiedyś widziała swoje życie u boku męża.
                          Czyżby pomyliła się znowu, zbyt gorliwie szukając szczęścia?
Zawsze pragnęła trwałego, silnego związku z mężczyzną, na którego mogłaby liczyć w każdej sytuacji i w takiej, kiedy życie zacznie się paskudzić, a właśnie tak się zdarzało coraz częściej. Niestety, Robert stał jakby z boku – nieobecny, uwrażliwiony tylko na swoją matkę, a jej, prawie nie zauważał.
Uchyliła okno. Nozdrzy doleciał ostry zapach wilgoci, liści i przestrzeni. Zamkniętej? Westchnęła i połknęła proszek nasenny, tylko to pozwoli jej dzisiaj usnąć.
Krótki, nerwowy sen i obudziła się spanikowana; znowu te sny...Spojrzała w niebo, szukając w nim pomocy. Pozostało niewzruszone i tylko na jego tle trzepoczące ptasie skrzydła, dzioby skrzeczące czarnych kruków. – To się wkrótce wydarzy…Czerwona plama krwi… zamazane twarze.
                                                        Krzyk. Czyj krzyk?
Wzmożone bicie serca i przez chwilę ożywione pukające myśli.
Czy to jej obsesje?
Dlaczego wracają? Sto lat temu pofrunęły z wiatrem. Czy dlatego, że nigdy nie potrafiła wyjść poza własną powłokę cielesną znieruchomiałą z przerażenia?
Nagle ogarnął ją popłoch. Coraz częściej poddawana była takim napięciom, od których nie chciało się nic, poza odizolowaniem. Jak w takiej sytuacji mógł ją ominąć stres?
No właśnie. – Od bardzo dawna nie śmiała się, a przecież miało być inaczej!".
Powieść dostępna w formie e-booka i w formie papierowej w Wydawnictwie  E-BOOKOWO 
a także u autora wraz z zakładką i autografem w promocyjnej cenie. 
Kontakt:    aslowinska@op.pl
  http://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/anna-dalia-slowinska.html